Як влаштуватися на роботу в Німеччині: важливі нюанси та рекомендації

Нині Німеччина вважається найбільш привабливою країною для працевлаштування в Європі. Людина, яка шукає роботу, отримує чимало можливостей та привілеїв. На практиці доведено, що робота у Німеччині приносить добрий дохід і значно покращує якість життя. Щоб простіше працевлаштуватися та успішно підніматися кар’єрними сходами, прийміть до уваги деякі правила.

Отримання дозволу на роботу

Вам не потрібно оформлювати такий документ, якщо ви громадянин Євросоюзу. Однак у всіх інших ситуаціях він знадобиться. Крім цього, вам необхідний дозвіл на проживання, оскільки без нього багато компаній відмовляють претендентам у вакансії.

Процес пошуку роботи

Знайти роботу в Німеччині не так складно, як здається. Достатньо відвідати спеціалізовані сайти в інтернеті, де зібрано багато вакансій. Також ви можете звернутися за допомогою до перевірених рекрутерів. Крім цього, вам доступна участь у професійних виставках та конференціях для пошуку актуальних вакансій.

Укладання трудового договору

Якщо ви вирішили влаштуватись на роботу в компанію Німеччини, потрібно буде укласти з роботодавцем офіційний трудовий договір. Це обов’язковий пункт для кожного працівника. У договорі прописують умови праці, точну заробітну плату, графік роботи та інші нюанси.

Рівень заробітної плати

Зарплата в Німеччині залежить від багатьох різних факторів. Це досвід фахівця, його рівень кваліфікації, регіон країни та галузь, на користь якої зробила вибір людина. На рівні законодавства встановлено мінімальну заробітну плату. Показник становить не менше 9,60 євро за годину робочого часу.

Податкові виплати та оформлення страховки

У Німеччині досить складна система, пов’язана з оподаткуванням та соціальним страхуванням. Кожен працівник має сплачувати податки зі свого доходу, а також передавати внески, що йдуть на соціальне страхування.

Відпустки та лікарняні

Працівники Німеччини можуть розраховувати на оплачувану відпустку. Його тривалість становитиме щонайменше 24-х робочих днів протягом року. Крім цього, всі працівники можуть ходити на лікарняний, надавши довідку з медичної клініки, який оплачуватиметься.

Культура праці

На території країни дуже цінують відповідальних, точних та професійних людей. Співробітники підприємств зобов’язані дотримуватися робочого режиму і якісно справлятися зі своїми обов’язками.

Перегляньте вакансії на різних сайтах, якщо ви мрієте працювати в Німеччині. Ця країна надає нові можливості для кар’єрного зростання та високого заробітку!