Черв’ячні мотор-редуктори: переваги та призначення

Мотори-редуктори черв’ячного типу використовуються досить часто. Під черв’ячною передачею мається на увазі зчеплення черв’яка та особливого колеса, яке називається черв’ячним.

Під хробаком у свою чергу розуміється гвинт, оснащений різьбленням. Для черв’ячного колеса характерна зубчаста конструкція, причому зуби мають особливу форму. Коли обертається гвинт, відбувається переміщення витків різьблення паралельно до осі. Таким чином, зубці колеса переміщуються в тому самому напрямку. За розташуванням осі черв’яка і колеса утворюють прямий кут. Міжосьовий проміжок – це основний параметр редуктора, що його розмір. Знайти редуктори черв’ячні зовсім нескладно. Можна мотор редуктор черв’ячний nmrv на https://impexatc.com.ua/reductors/reductory-cat-uk/, вибравши потрібну модель та подивившись увесь каталог асортименту редукторів.

Переваги

Мотор із черв’ячним редуктором має безліч переваг:

  1. Завдяки хрестоподібному розташуванню валів (вхідного та вихідного), привід легше помістити в машині. Йому потрібно набагато менше простору, ніж, наприклад, для редукторів інших різновидів, які можна подивитися в каталозі.
  2. Черв’якова пара дозволяє отримувати досить високі показники передавального числа. При циліндричній передачі досягти аналогічних цифр можна лише у разі застосування триступінчастого редуктора. У той же час, черв’ячна модель може бути одноступінчастою.
  3. Запуск редуктора черв’ячного типу не створює сильного шуму. Ця характеристика дозволяє використовувати такі пристрої в конструкціях, які не повинні сильно шуміти в процесі експлуатації.
  4. Для таких редукторів хід набагато плавніший, ніж у інших.
  5. Черв’ячним редукторам властива така унікальна характеристика як самогальмування. Якщо відсутня рух черв’ячного валу, ведений вал відповідно перетворюється на режим гальмування.
  6. Існують редуктори із повним вихідним валом. Ця особливість уможливлює встановлення такого пристрою прямо на вал механізму без застосування муфти.

Застосування

Черв’ячний мотор редуктор використовують дуже широко. Вони є в конструкції насосного обладнання, різного роду мішалок, верстатів для роботи з металом, конвеєрів.

Експлуатація черв’ячного редуктора доцільна в тих ситуаціях, коли потрібно підібрати бюджетний варіант для зменшення частоти обертання та нарощування моменту, що крутить. При цьому черв’ячні мотор-редуктори повинні дотримуватися двох умов. По-перше, потрібно, щоб ударні навантаження були незначними. По-друге, періодичність включень має бути не надто великою.